پیشگیری از گرفتگی لوله ها
پیشگیری از گرفتگی لوله ها
آبان ۵, ۱۳۹۶
رفع گرفتگی لوله ها

رفع گرفتگی لوله ها در منزل

 

 

گرفتگی لوله ها همیشه بوده و ما در این مقاله به شما چندین روش ساده جهت رفع گرفتگی لوله های فاضلاب ، رفع گرفتگی سینک آشپزخانه ، رفع گرفتگی توالت فرنگی و رفع گرفتگی توالت ایرانی آموزش میدهیم .

البته این روشها رو امتحان کنید و اگر موفق به باز شدن لوله ها نشدید با شماره من  ۰۹۱۲۹۲۵۰۶۵۸ (افشار) تماس بگیرید تا در عرض نیم ساعت در هر محله از تهران که باشید سرویسکار ماهر بفرستم.

 

مرحله ۱  تمیز کردن صافی

 

تمیز کردن صافی جهت رفع گرفتگی لوله 

 

معمولاً در ابتدای ورودی لوله ، صافی پلاستیکی یا فلزی قرار میدهند تا اشیاء وارد لوله نشود. همین صافی توسط مو، چربی، صابون و غیره گرفته میشود. شما ابتدا دستکش مشمعی بدست کنید و این صافی را پاک نمایید. جهت رفع گرفتگی لوله ها در منزل موثر است.

ممکن است صافی سینک آشپزخانه با پیچ محکم شده باشد. در اینصورت با پیچ گوشتی پیچ را باز نمایید و سپس به تمیز کردن صافی بپردازید.

خوب حالا، آب را باز نمایید. آیا گرفتگی لوله ها باز شده است ؟ نه ؟ حالا به مرحله ۲ برویم .

 

مرحله ۲ استفاده از تلمبه دستی

 

استفاده از تلمبه دستی در رفع گرفتگی لوله

 

اگر اطراف خروجی لوله را آب گرفته باشد که هیچ . وگرنه آب را باز کنید تا آب به ارتفاع حدود ۱۰-۱۵ سانی متر پر شود. سپس تلمبه دستی را گرفته و حدود ۱ بار با فشار تکرار نمایید. رفع گرفتگی لوله ها در منزلتان با این روش ممکن است حل شود.

امیدوارم لوله ها باز شود. اگر نشد برویم به مرحله سوم.

 

مرحله سوم استفاده از آب جوش و جوش شیرین و سرکه و کمی پودر لباسشویی

 

استفاده از آب جوش جهت رفع گرفتگی توالت فرنگی

 

ابتدا یک کتری آب جوش داخل لوله بریزید. اگر گرفتگی در اثر چربی و روغن باشد با این روش باز می شود. اگر باز نشد  دو قاشق پر غذاخوری پودر جوش شیرین و دو قاشق پر غذاخورد پودر لباسشویی  بریزید. حال یک لیوان آب جوش داخل لوله ریخته و یک لیوان سرکه بریزید.

نیم ساعت صبر کنید. سپس یک کتری آب جوش بریزید. احتمال زیاد لوله باز شده است. هنوز نشده ؟ پس مرحله بعدی برویم.

 

مرحله ۴ استفاده از سیم مفتول

 

استفاده از سیم مفتول جهت رفع گرفتگی لوله فاضلاب

 

حالا یک سیم مفتول بیاورید. (   سیخ کباب نازک یا سیم رخت آویز لباس میتواند باشد بشرطی که بعدش آن را به زباله بیاندازید) . سر سیم مفتول را به شکل یک قلاب کوچک در آورید. حالا داخل لوله به آرامی ( تَکرار میکنم : به آرامی )  سیم را بچرخانید. مراقب باشید لوله صدمه نبیند. فقط یک بار انجام دهید. اگر باز شد که چه بهتر . و اگر همچنان لوله ها گرفته شده:

 

همین الان ( در هر ساعت از شبانه روز ) با من ۰۹۱۲۹۲۵۰۶۵۸  (افشار) تماس بگیرید تا همین الان یکی از ماهرترین لوله بازکن ها به آدرس شما در هر نقطه از تهران بفرستم . از لحظه تماس شما تا رسیدن سرویس کاران ما فقط نیم ساعت فاصله هست.

 

 

رفع گرفتگی لوله ها در منزل
۵ (۱۰۰%) ۱۱ vote[s]

1 Comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × 3 =

تماس شبانه روزی